Liga lesní moudrosti – Aktuality


Mamuti na Točníku

Hrad Točník se již po 23. promění v sídliště pravěké tlupy oddílu experimentální archeologie Mamuti.   Přijďte se 27. 4. podívat.

Březnové náčelnictvo

Uběhlo jen 10. dní od únorového zasedání a už náčelnictvo opět schůzovalo. V pořadí již 210. náčelnictvo bylo výjezdní, na Faru v Michalových horách. Pracovalo se nejen hlavou, ale také rukama. Faru jsme vysmejčili, zařídili nábytkem a každým dnem jsme blíže a blíže k jejímu slavnostnímu otevření. A už teď trochu pootevřeme dveře a dovolíme Vám nakouknout dovnitř.

Twitter, WhatsApp, G+ a Registr orlích per

Jelikož Google+ (neboli velké géčko) na začátku dubna končí, podíval jsem se na možnosti kontaků woodcrafterů. A tak nově jsou

1. workshop na srubu na Samechově - tykve a misky

1. workshop na Williho srubu na Samechově - tykve a misky   Kamarádi, chtěli bychom vás pozvat na první workshop pořádaný na Willyho srubu SUIVAKKO na Samechově.   Budeme vyrábět čutory z tykví a započneme i s dlabáním misek z březového dřeva.

8. Setkání rodinných kmenů, rodů, rodin a příznivců LLM aneb Velikonoce v týpí

Přijeďte si na Velikovoce společně zatábořit! Již tradiční setkání všech, kdo chtějí nahlédnout a zkusit tábořit v přírodě podle myšlenek woodcraftu  a přitom můžou s touto činností teprve začínat.   Od čtvrtku 18.4. dopondělí 22.4.2019 na tábořišti LLM na Kosí potok.

Fantastické zjištění o vzniku woodcraftu

  Dne 23. února jsme byli na plese Ligy lesní moudrosti svědky velkolepého odhalení, kdy výzkumný tým woodcrafterů a historiků přednesl závěry svého bádání o vzniku woodcrafterské myšlenky. Na základě nezvratných důkazů bylo potvrzeno, že u formování stěžejních principů stál po boku E.T. Setona český rodák Jára Cimrman.

ÚNOROVÉ ZPRÁVY Z NÁČELNICTVA

I přes probíhající jarní prázdniny jsme se na 209. zasedání náčelnictva sešli v nemalém počtu a zabývali se věcmi jak aktuálními, tak budoucími.

24. ČESKÉ POWWOW

Srdečně vás zveme na tradiční slavnost severoamerických indiánských tanců a písní 24th Czech Powwow, která se bude konat dne 23. března opět v Kladně.

Lednové náčelnictvo LLM

  Letošní první, novoroční setkání proběhlo mimo obvyklé prostory kanceláře ligy. Po schůzování se část náčelnictva vypravila nocovat do míst, kde bylo postaveno vůbec první týpí u nás – na Plešivec. A co že jsme to na 208. zasedání probírali?

Tančící Lososi vyrazili na Hrachov

        „Letošní vánoční výprava se vskutku povedla. Byla komornější než předchozí – bylo nás jen 13, ale o to pohodovější,“ říká Markéta ve svém článku na webu Tančících Lososů.