Liga lesní moudrosti – Aktuality


Výzvy pro nový rok startují

Milí přátelé, opět máme pro vás výzvy, tentokrát od Iktomiho, ale nejdříve se trochu vrátíme v čase. Před rokem soutěž nazvanou Velké hry nahradil v boji o Mahykanovu palici první ročník Výzev, kde si jednotlivé kmeny hledaly navzájem kešky (ukryté krabičky), pořádaly piknik a vymýšlely olympijské soutěže. Získali jsme od kmenů názory a pro další rok máme upravenou verzi Výzev. Zásadní změnou je, že jednotlivé části budou splnitelné během schůzek nebo při víkendové akci.

Pořiďte si EYCA kartu

Ve spolupráci s ČRDM Vám nabízíme skvělou příležitost zařídit si slevovou EYCA kartu. Protože je to už nějaký ten pátek, co jsme Vás o kartách informovali, raději si je opět trochu připomene. Co je EYCA a k čemu je dobrá se dočtete v článku.

Podzimní ohnivecké setkání

Na faře v Michalových Horách proběhlo ohnivecké setkání. Letos na téma rituály a děti, přechodové rituály.

Ples LLM

Jak jsme avizovali ve zprávách z náčelnictva, ples LLM bude.

Barbora Hrzánová načetla oblíbenou knihu Indiánské pohádky

 Z ÚSPĚŠNÉ KNIHY VLADIMÍRA HULPACHA, KTERÁ VYŠLA JIŽ V JEDENÁCTI JAZYKOVÝCH MUTACÍCH, JE POPRVÉ AUDIOKNIHA! A náš bývalý náčelník Filip k nim dělal hudební doprovod.   Vladimír Hulpach je autorem řady převyprávěných mýtů, pohádek, legend a bájí z celého světa. Jeho Indiánské pohádky patří k nejúspěšnějším, vyšly již v jedenácti jazykových mutacích a v mnoha vydáních. V pátek 15. listopadu 2019 vyšly Indiánské pohádky u Supraphonu v podání herečky Barbory Hrzánové poprvé jako audiokniha na CD-MP3 i ve všech digitálních formátech. V těchto pohádkách jsou zvířata a lidé ve stejné roli, mluví spolu a navzájem se silně ovlivňují. Mocní duchové pak zasahují do života všech tvorů rozumně, předem varují a dokážou pozitivně a zásadně proměnit svět. Příběhy okouzlí svojí laskavou moudrostí a souzněním s přírodou. 

Skautská energie

Skautská energie je služba, která nabízí výhodné ceny na dodávky elektřiny a plynu pro všechny skauty, skautky, jejich rodinné příslušníky, kamarády, kolegy či známé. A nově také pro všechny, kteří mají ke skautské organizaci pozitivní vztah a chtějí ji podporovat. Můžete tak ušetřit za používání energií ve svých klubovnách, základnách, ale i domácnostech či firmách.

Kurz Zapalovač

V lednu proběhne třetí ročník kurzu Zapalovač - vzdělávací kurz pro začínající a budoucí vedoucí. Potkávají se zde lidi napříč různorodými hlavními spolky (MOP, TOM, Pionýr, Junák, SEBU aj.). 

17. listopad 2019 - 30 let demokracie

Je to třicet let od doby, kdy jsme udělali velký krok k demokracii. Je to už třicet let, kdy můžeme o naší zemi mluvit jako o svobodné.    Dovolte nám krátké zamyšlení.

TaMalo – táboření malé lóže

Tři zářijová T. Točník, TaMaLo a Tawiskara. Všechny tyto akce jsou mnou i naším kmenem velmi oblíbené a jen co skončí, už se těšíme na další ročník. Na mě vyšlo zavzpomínat na TaMalo.